Marketing on-lineFirebase – praktyczne wykorzystanie w projektach programistycznych

9 stycznia 2018by admin
https://software-house-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/01/firebase-logo.jpg

Współczesne technologie umożliwiają szybkie i intuicyjne korzystanie z nowoczesnych, responsywnych i funkcjonalnych aplikacji webowych. Jednakże w każdym projekcie programistycznym już w początkowej fazie jasno określa się rozwiązania, które mają służyć osiągnięciu określonych celów biznesowych. Rozwiązania te nie tyko trzeba odpowiednio zaprojektować i zaimplementować, ale również cały czas monitorować ich skuteczność, co umożliwiają różne narzędzie do tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych.

Do czego służy Firebase?

Firebase to narzędzie wyprodukowane przez Google, które jest wprost nieocenione w całym procesie budowana aplikacji od momentu jej zaprojektowania, aż do etapu testów i promocji. Jest wyposażony w wiele funkcjonalności służących do mierzenia jakości i efektywności projektów programistycznych. Narzędzie to można w prosty sposób spersonalizować, tak by odpowiadało potrzebom osoby zarządzającej całym projektem, a samo podpięcie aplikacji jest niezwykle proste. W rozszerzonej wersji płatnej posiada funkcjonalności pozwalające ustalić, czy projekt przyniesie zysk i spełni oczekiwania biznesowe. Całość narzędzia podzielona jest na zakładki menu dotyczące czterech głównych filarów projektowania: programowania, jakości, analizy i rozwoju, które jasno ukazują, na jakich elementach i działaniach należy się skupić.

Co zawiera narzędzie Firebase?

Firebase zawiera ponad 16 funkcjonalności, które umożliwiają budowę aplikacje bez konieczność użycia backendu oraz umożliwia korzystanie z takich farmeworków jak React lub Angular. Jednakże wiele z nich służy jedynie do tworzenia aplikacji mobilnych na Androidach i iOS. Oczywiście narzędzie cały czas jest udoskonalane, tak aby maksymalnie wspomóc deweloperów w pracy nad projektami. Dodatkowo korzysta ono z pakietów wspomagających związanych m.in. z uproszczonym hostingiem, metodami uwierzytelniania, synchronizacją danych i ich przechowywaniem w chmurze.

Firebase umożliwia nieustanne podwyższanie jakości projektów, poprzez monitorowanie ich wydajności. Jego bardzo istotną zaletą jest możliwość śledzenia zachowań użytkowników na konkretnej aplikacji. Oznacza to, że na każdym etapie rozwoju projektu narzędzie to wskazuje błędy w funkcjonalności aplikacji, które należy naprawić w pierwszym rzędzie, aby wyświetlała się ona poprawnie na różnych urządzeniach. Co więcej, narzędzie generuje szczegółowe raporty, które umożliwiają poznanie zachowań i upodobań internautów w czasie rzeczywistym, które są niezwykle przydatne w ulepszaniu aplikacji, by mogła jak najlepiej spełniać ich oczekiwania. Dlatego też to właśnie Firebase uważany jest za lepszą wersję Google Analytics przeznczoną do aplikacji mobilnych.

software house logo
O NAS

Software house to firma, która wytwarza i sprzedaje oprogramowanie. Na blogu znajdziesz informacje na temat programowania i technologi używanych w software housie