Marketing on-lineUczenie maszynoweWeb DevelopmentSoftware House – jak wybrać wykonawcę projektu lub strony internetowej?

9 stycznia 2018by admin
https://software-house-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/01/Software-House-Warszawa.jpeg

Strona internetowa lub aplikacja webowa są nieodłącznym i bardzo istotnym elementem wizerunku każdej firmy. Powinny zatem być estetyczne i nowoczesne, działać szybko i poprawnie wyświetlać się na urządzeniach o różnej rozdzielczości oraz wpisywać się w nowoczesne trendy designerskie i technologiczne. Realizacja tych założeń wiąże się z niemałym budżetem i ściśle określonymi oczekiwaniami biznesowymi, dlatego tak istotny jest wybór dobrego wykonawcy całego projektu jakim jest dobry Software House.

Na co zwracać uwagę przy wyborze Software House?

Firmy zajmujące się wykonywaniem stron WWW i aplikacji webowych różnią się pomiędzy sobą doświadczeniem, specjalizacją oraz technologiami, z których korzystają w swoich realizacjach. Zanim podejmiemy współpracę z jedną z nich warto dowiedzieć się więcej o ich usługach, ponieważ od dobrze zrealizowanego projektu zależy sukces naszego biznesu.

Doświadczenie

Jest jednym z kluczowych aspektów przy wyborze wykonawcy każdego projektu. Szukajmy zatem firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, która może pochwalić odpowiednimi certyfikatami oraz osiągnięciami w postaci portfolio, najlepiej z podobnymi realizacjami związanymi z naszą branżą.
Wykorzystywane technologie

Dobry Software House to taki, który idzie z duchem czasu i korzysta w swojej pracy z nowoczesnych technologii i narzędzi programistycznych. Bardzo ważne są języki, w których specjalizuje się dana firma oraz czy są to projekty mało skomplikowane oparte o znane CMS-y, czy też rozwiązania zaawansowane budujące projekty „od zera”.

Przejrzysta komunikacja

Komunikacja z firmą realizującą dla nas ważny projekt jest niezwykle istotna już w fazie jego wyceny i podpisywania umowy. Im bardziej precyzyjne zasady określające wzajemną współpracę, tym większa szansa na uniknięci późniejszych sporów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zaangażowanie danego Softwae House w budowaniu określonej wizji produktu, który nam oferuje – czy komunikacja obywa się płynnie za pomocą różnych kanałów, czy nasze propozycje zostały wzięte pod uwagę oraz jak wygląda sam proces doradztwa w zakresie proponowanych rozwiązań i środków służący osiągnięciu zamierzonych celów.

Cena

Projekty webowe w zależności od stopnia skomplikowania, wykorzystywania nowoczesnych technologii i narzędzi, kompleksowości usług oraz doświadczenia ich wykonawcy wpływają na jego końcową cenę. Warto jednak pamiętać, żeby nie kierować się najtańszych ofert, które z reguły nie idą w parze z jakością usług – dobry Software House ma świadomość swojej marki i swojej ceny, dlatego współpraca z nim pozwoli osiągnąć określone cele biznesowe, które warte są każdych pieniędzy.

Opieka i bezpieczeństwo

Warto również dowiedzieć się, w jaki sposób firma realizująca dla nas projekt dba o bezpieczeństwo naszych danych – jakie systemy zabezpieczenia wykorzystuje oraz z jakich serwerów korzysta. Wybierając profesjonalne usługi powinniśmy również upewnić się, że nie zostaniemy sami z naszą aplikacją webową, w razie awarii uzyskamy szybką pomocą, a w przyszłości będziemy mogli liczyć na dodanie nowych funkcjonalności.

software house logo
O NAS

Software house to firma, która wytwarza i sprzedaje oprogramowanie. Na blogu znajdziesz informacje na temat programowania i technologi używanych w software housie